Õpime nahka tundma: Jalgade nahatüübid, probleemid ja hooldusnõuanded.

Kas soolatüügas talla all või kuiv ja valulik nahk on need probleemid millega sa igapäevaselt silmitsi seisad? Kas  sa oled leidnud ennast mõttelt, miks sinu nahahooldustooted ei anna sulle oodatud tulemust? Selgub, et jalgade nahk pole ühesugune ning inimestel võib olla väga erinev nahatüüp. Sellega võivad aga kaasneda erinevad probleemid nagu näiteks soolatüügas, kannalõhed, nahapksendid, konnasilmad või liigne haudumine. Oluline on teada, kuidas oma jalgade eest õigesti hoolt kanda. Selles blogipostituses uurime erinevaid jalgade nahatüüpe, nende peamisi probleeme ning jagame kasulikke nahahoolduse nõuandeid.

Et teada saada, millised nahahooldustooted sobivad kokku sinu kehaga, on sul vaja teada, mis tüüpi nahk sul on.

  1. Kuiv nahk:

 

Kuiv nahk jalgadel võib olla tingitud mitmetest teguritest nagu keskkonnatingimused, vale nahahooldus, sobimatu jalats või liiga sagedane kuum vesi. Kuiv nahk võib põhjustada kiskumist, ketendust ja sügelust. Õige hooldus hõlmab niisutavaid kreeme, mis aitavad taastada naha niiskustasakaalu ning seeläbi hoiavad naha pikemat aega niisutatuna. Samuti on oluline valida õiges suuruse jalatsid ning kanda hingavast materjalist sokke.

  1. Tundlik nahk: Soolatüügas

 

Tundlik nahk reageerib kergesti erinevatele ärritajatele põhjustadest punetust, sügelust ja vahel isegi põletikku. Õige hooldus tähendab õrnade ja kemikaalide vaba toodete kasutamist, et vältida nahaärritust. Enne uute toodet kasutamist tee alati tundlikusekatse, kandes väike kogus toodet randmele ning jälgi 24 tundi antud piirkonda, et aru saada, kas sul tekib võimalik nahka ärritav reaktsioon.

  1. Liigsele higistamisele kalduv nahk:

 

Liigse higistamise korral võib taldadel näha väikseid valgeid “augukesi”, mis viitavad sellele, et jalad higistavad rohkem, kui võiks. Liigset higistamist võib põhjustada stress, ülemäärane kofeiini tarbimine, sünteetiliste sokkide kandmine, ülekaalulisus või mõned haigused. Jalgade liigse higistamisega tuleks tegeleda, sest liigselt higistav jalg on vastuvõtlikum erinevatele nahahaigustele nagu näiteks soolatüügas või nahaseen. Liigse higistamise vähendamiseks on mõistlik üle vaadata oma toidulaud. Lisaks sellele tuleb tähelepanu pöörata jalanõudele ja ka sokkidele. Parimaks materjaliks on puuvillast või bambusest valmistatud sokid. Kui higistamine on väga tugev, on oluline konsulteerida arstiga.

 

  1. Vananev nahk:

 

Vananedes võib jalgade nahk muutuda õhemaks ja kaotada elastsust. Nahale võivad tekkida kortsud ja pigmendilaigud. Vananeva naha hooldus hõlmab niisutavate kreemide kasutamist, mis aitavad säilitada naha elastsust ja vähendada vananemis ilminguid. Samuti on väga oluline kanda päikesekaitset, et kaitsta nahka päikese kahjulike mõjude eest.

Nahaooldusnõuanded iga nahatüübi jaoks:

  • Joo piisavalt vett, et hoida naha niiskustasakaalu.
  • Kasuta hüpoallergilisi ja võimalikult lõhnatuid tooteid, et vältida ärritust.
  • Väldi dušši all olles liiga kuuma vett.
  • Puhasta ja niisuta oma jalgu regulaarselt vastavalt oma nahatüübile.
  • Kanna mugavaid ja hingavaid jalatseid ning sokke, et vältida hõõrdumist ja ärritusi.
  • Ära unusta päikesekaitset, eriti vananeva naha puhul.

 

Mõistes oma jalgade nahatüüpi ja selle eripärasi, saad valida õiged hooldustooted ning rakendada sobivamaid hooldusrutiine, et hoida oma jalgu terve ja kaunina. Alati on mõistlik konsulteerida dermatoloogiga, kui sul tekivad tõsisemad nahaprobleemid, et saada professionaalset nõu. Hoia oma jalad õnnelikuna ja nad tänavad sind hea hoolduse abil.

Kui sa oled enda jaoks kindlaks teinud milline nahatüüp on sinul, siis külasta ka meie e-poodi , kust on võimalik osta enda nahatüübile vajalik kreem, vahtkreem või õli.

Nagu eespool mainitud, siis nahal võivad esineda erinevad nahaprobleemid nagu näiteks soolatüügas, kannalõhed, konnasilmad, nahapaksendid. Kui sa tunned, et mõni nendest probleemidest on hakanud sinu igapäevaelu häirima, siis võta ühendust nahaarstiga või tule konsultatsioonile Jalaravi stuudiosse, kus on vastavalt probleemile võimalik leida just sulle sobivaim teenus.

Nahk on meie peamine kaitsekilp, et püsida tervemad tuleb naha eest hoolt kanda.

Sinu nahk vajab seda!

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid.
Jätka ostlemisega
0

Tutvumiskampaania!

Meil on teile uue e-poe avamise puhul üks magus pakkumine. Vahemikus 21.07- 31.07 saate tutvuda meie toodetega -20% soodsamalt.