Kuivemad ja õnnelikumad jalad: Kuidas ennetada liigset higistamist jalgadel.

Kujutage ette olukorda, kus astute sammukese edasi ja tunnete, kuidas jalgade alla hakkab tekkima ootamatu niiskus.

Kuigi me sageli seostame higistamist suvekuude ja kuumade ilmadega, võib liigne higistamineolla probleemiks igal ajal aastas. Niisked jalatallad ei tekita ainult
ebamugavustunnet, vaid suurendavad nahaärritust ning soodustavad ebameeldiva lõhna teket.

Selles blogipostituses uurime, mis põhjustab liigset higistamist jalgadel ning jagame mõningaid tõhusaid viise selle vältimiseks.

Miks jalad ülellia higistavad?

Liigne higistamine ehk hüperhidroos võib mõjutada erinevaid kehapiirkondi, sealhulgas jalataldu. Kuigi suvine kuumus võib olla üks põhjus, ei ole see ainus tegur, mis seda probleemi põhjustab. Siin on mõned peamised põhjused:

1.     Geneetika: Teie pärilikud omadused võivad mängida suurt rolli selles, kui palju higistate. Kui teil on pereliikmeid, kellel esineb hüperhidroosi, võib teil endalgi olla suurem kalduvus sellele.

2.     Närvisüsteem: Emotsionaalsed tegurid nagu ärevus, närvilisus või stress võivad aktiveerida närvisüsteemi, mis omakorda suurendab higistamist. See seletab, miks mõnikord võib stressirohke olukord põhjustada jalgade higistamist.

3.     Sokid ja jalatsid: Sünteetilised sokid või jalatsid, mis ei lase nahal hingata, võivad põhjustada liigset higistamist. Need materjalid võivad säilitada niiskust, tekitades ideaalse keskkonna bakteritele ja lõhnadele.

 

Kuidas liigset higistamist vältida?

Õnneks on mitmeid samme, mida saate astuda, et vähendada jalataldade liigset higistamist ja sellest tulenevat ebamugavust. Siin on mõned näpunäited:

1.     Valige õiged sokid ja jalatsid: Eelistage looduslikest materjalidest valmistatud sokke ja jalatseid, mis võimaldavad nahal hingata. Vältige sünteetilisi materjale, mis säilitavad niiskust.

2.     Kasutage spetsiaalseid hooldukreeme või vahtusi: Spetsiaalsed kreemid ja vahud sisaldavad erilisi koostisosi ( nagu näiteks salveid, mis on looduslik higi vähendaja) on eraldi välja töötatud just selle jaoks, et pärssida liigset higistamist ning aidata ennetada nahaärritus ja punetust.

3.     Jalavannid: Leige veega jalavannid võivad aidata reguleerida jalgade higistamist. Lisage vette mõned tilgad teepuuõli või sidrunheinaõli, mis omavad looduslikke antibakteriaalseid omadus.

4.     Kuivatamine: Pärast dušši all käimist või jalgade pesemist veenduge, et jalad oleksid korralikult kuivatatud, eriti varvaste vahelt.

5.     Hingavad jalatsid: Eelista jalanõusid, mis on valmistatud hingavatest materjalidest nagu nahk või kangas. Samuti võite kaaluda spetsiaalsete sisetaldade kasutamist, mis aitavad vähendada higistamist.

6.     Õige hooldus: Hoike jalad puhtad ja hooldatud. Lõigake regulaarselt küüsi; peske jalgu igapäevaselt  ning kreemitage oma jalgu spetsiaalsete kreemide või vahtudega.

7.     Konsulteerige arstiga või jalahooldusspetsialistiga: Kui liigne higistamine püsib probleemina ja mõjutab teie elukvaliteeti, konsulteerige kindlasti arstiga. Võimalik, et vajate spetsialisti nõu ja vajadusel ka ravi.

Olgu siis suvi või talv, liigne higistamine võib olla tõeline väljakutse. Õnneks on palju viise, kuidas seda probleemi leevendada ja tagada, et jalad oleksid alati mugavad ja kuivad. Alustage nende lihtsate näpunäidetega ning leidke enda jalgadele sobivamad lahendused.

Meie e-poe valikus on olemas erinevaid kreeme ja vahtusi, mis on just spetsiaalselt mõeldud liigselt higistavate jalgade jaoks.

Viska pilk peale —> https://lyfjaberg.ee/pood/ 

Lyfjaberg kannab hoolt selle eest, et teie jalad saaksid parimat hoolt.

Teie jalad väärivad seda!

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid.
Jätka ostlemisega
0

Tutvumiskampaania!

Meil on teile uue e-poe avamise puhul üks magus pakkumine. Vahemikus 21.07- 31.07 saate tutvuda meie toodetega -20% soodsamalt.