Learning to know your skin: Foot skin types, problems and care tips.

Kas sa oled leidnud ennast mõttelt, miks sinu nahahooldustooted ei anna sulle oodatud tulemis? Selgub, et jalgade nahk pole ühesugune ning erinevatel inimestel võivad esined erinevad nahatüübid ning igal nahatüübil on sellele omased probleemid. Oluline on teada, kuidas oma jalgade naha  eest õigesti hoolt kanda. Selles blogipostituses uurime erinevaid jalgade nahatüüpe, nende peamisi probleeme ning jagame kasulikke nahahooldus nõuandeid.

Et teada saada, millised nahahooldustooted sobivad kokku sinu kehaga, on sul vaja tead, mis tüüpi nahk sul on.

  1. Kuiv nahk:

 

Kuiv nahk jalgadel võib olla tingitud mitmetest teguritest nagu keskkonnatingimused, vale nahahooldus, sobimatu jalats või liiga sagedane kuum vesi. Kuiv nahk võib põhjustada kiskumist, ketendust ja sügelust. Õige hooldus hõlmab niisutavaid kreeme, mis aitavad taastada naha niiskustasakaalu ning liigse kuumavee kasutamise vähendamine duši all. Samuti on oluline valida õiges suuruse jalatsid ning kanda hingavast materjalist sokke.

  1. Tundlik nahk:

 

Tundlik nahk reageerib kergesti erinevatele ärritajatele, põhjustadest punetust, sügelust ja isegi põletikku. Õige hooldus tähendab õrnade ja lõhnatute toodete kasutamist, et vältida nahaärritust. Enne uute toodet kasutamist tee alati tundlikusekatse, kandes väikest kogust toodet randmele ning jälgi 24 tundi, et aru saada, kas sul tekib võimalikke nahka härritavaid reaktsioone.

  1. Liigsele higistamisele kalduv nahk:

 

Liigse higistamise korral võib taldadel näha väikseid valgeid “augukesi”, mis viitavad sellele, et jalad higistavad rohkem, kui võiks. Liigset higistamist võib põhjustada stress, ülemäärane kofeiini tarbimine, sünteetiliste sokkide kandmine. Liigse higistamise vähendamiseks on mõistlik üle vaadata oma toidulaud ja ka sokid, mida kantakse. Väga tõsise higistamise korral on oluline konsulteerida ka arstiga.

 

  1. Vananev nahk:

 

Vananedes võib jalgade nahk muutuda õhemaks ja kaotada elastsust. Nahale võivad tekkida kortsud ja pigmendilaigud. Vananeva naha hooldus hõlmab niisutavate kreemide kasutamist, mis aitavad säilitada naha elastsust ja vähendada vananemisilminguid. Samuti on oluline kanda päikesekaitset, et kaitsta nahka päikese kahjulike mõjude eest.

Nahaooldusnõuanded iga nahatüübi jaoks:

  • Joo piisavalt vett, et hoida naha niiskustasakaalu.
  • Kasuta hüpoallergilisi ja võimalikult lõhnatuid tooteid, et vältida ärritust.
  • Vältida dušši all olles liiga kuuma vett.
  • Puhasta ja niisuta oma jalgu regulaarselt vastavalt oma nahatüübile.
  • Kanna mugavaid ja hingavaid jalatseid ning sokke, et vältida hõõrdumist ja ärritusi.
  • Ära unusta päikesekaitset, eriti vananeva naha puhul.

 

Mõistes oma jalgade nahatüüpi ja selle eripärasi, saad valida õiged hooldustooted ning rakendada sobivamaid hooldusrutiine, et hoida oma jalgu terve ja kaunina. Alati on mõistlik konsulteerida dermatoloogiga, kui sul tekivad tõsisemad nahaprobleemid, et saada professionaalset nõu. Hoia oma jalad õnnelikuna ja nad tänavad sind hea hoolduse abil.

Kui sa oled enda jaoks kindlaks teinud milline nahatüüp on sinul, siis külasta ka meie e-poodi , kust on võimalik osta enda nahatüübile vajalik kreem, vahtkreem või õli.

Erinevatel nahatüüpidel võivad esineda ka erinevad nahaprobleemid nagu näiteks paksenenud ja valulik nahk kandadel või isegi soolatüükad ja konnasilmad. Kui sa tunned, et olenemata sellest, et sa tead enda nahatüüpi ei saa sa jagu enda nahaproblemmidest, siis soovitame me külastada nahaarsti või jalahooldusspetsialisti (Jalaravistuudio) , kes annavad nõu või aitavad sinu probleemile lahenduse leida.

 

Nahk on meie peamine kaitsekilp, et püsida tervemad tuleb naha eest hoolt kanda.

Sinu nahk vajab seda!

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0

Tutvumiskampaania!

Meil on teile uue e-poe avamise puhul üks magus pakkumine. Vahemikus 21.07- 31.07 saate tutvuda meie toodetega -20% soodsamalt.